Суд у РФ виніс вирок українцю, який в окупованому селі шукав матір.


Українця Івана Забавського засудили судом у Санкт-Петербурзі до 11 років суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві. Ця інформація надана публікацією "Медіазона".
Українець був арештований у червні 2023 року. Він проживав у Харкові та працював у кафе. Після вторгнення Росії на Харківщину, його мати Марина Забавська залишилася у селі Тавільжанка Куп'янського району. У результаті обстрілу, її сестра загинула у вересні 2023 року. Коли російські війська наблизилися до села, Марина вирішила перевезти до Росії.
Під час перебування в Тавільжанці, Забавському не вдалося зв'язатися з матір'ю. Щоб знайти її, він поїхав до села вантажівкою з гуманітарною допомогою, оскільки інші автомобілі не впустили до прифронтової зони. Після цього він зник, а село потрапило під російську окупацію. Сусіди повідомили Марині, що російські військові затримали її сина.
Лише у травні 2023 року Марина дізналася від російського міністерства оборони, що її син знаходиться на території Росії та затриманий "за протидію спеціальній військовій операції".
Судовий процес щодо обвинувачення у шпигунстві розпочався влітку 2024 року і проходив у закритому режимі, тому деталі звинувачення залишаються невідомими. Прокурор вимагав 13 років позбавлення волі для українця.
Інші випадки засудження українців
Раніше у Москві суд незаконно засудив сімох українських військовополонених до тюремного ув'язнення на терміни від 15 до 16 років за їхню участь у наступальних діях ЗСУ на Курщині.
Також на окупованій Донеччині росіяни засудили військових 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ, які боронили Маріуполь на початку вторгнення.
Читайте також
- Перша недільна проповідь Папи Лева XIV. Що було сказано про Україну
- Нардепи показали своїх мам та розчулили сімейними історіями (фото)
- Фотоапарати, мотоцикли, магнітофони... Історик розповів, яку техніку отримали українців завдяки репараціям після Другої світової
- «Укрзалізниця» перейменувала поїзди на імена залізничниць, чиї діти захищають Україну
- Папа Лев XIV виклав бачення свого правління та назвав штучний інтелект головним викликом людства
- Соціальний захист учасників бойових дій в Україні: які пільги передбачені законом