Спочатку штраф ТЦК, потім – конфіскація авто та житла: в Україні жорстко візьмуться за "ухилянтів".


Понад 1,5 тисячі рахунків на Полтавщині заблоковано за порушення мобілізаційних правил
За даними, на перший травня 2025 року територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на Полтавщині видали понад 1,5 тисячі постанов про блокування банківських рахунків мешканців через порушення правил мобілізації.
Як повідомляє Суспільне, у разі несплати штрафу за адміністративне порушення протягом 15 днів з моменту отримання постанови, за даними статей 307 та 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до боржників застосовуються примусові заходи.
Виконавча служба отримує постанову та заблоковані рахунки, стягує подвійну суму штрафу та нараховує додаткові витрати з боржників. Поверхня виконавчого провадження включає стягнення коштів з рахунків боржників та їх майна.
Майно може бути вилучене для потреб Збройних сил України
Якщо сума боргу не перевищує 20 мінімальних заробітних плат, то житло та земельна ділянка залишаються у цивільному обігу. Проте у випадку несплати боргів, майно може бути арештоване чи навіть вилучене. Автомобілі або нерухомість можуть бути передані на потреби Збройних Сил, відповідно до закону "Про правовий режим воєнного стану".
Не можна арештувати предмети щоденного вжитку, особисті речі та інші необхідні предмети, як от харчі, одяг, ліки, апарати реабілітації та певне обладнання. Майно, яке не підлягає вилученню, включає нагороди, пам'ятні відзнаки та предмети, пов'язані з віросповіданням.
Читайте також
- Нафтовий гігант Aramco звітує про зниження прибутку через падіння цін на нафту
- OpenAI та Microsoft переглядають умови багатомільярдного партнерства
- Ядерні переговори між Іраном та США: зіткнення "червоних ліній" напередодні візиту Трампа на Близький Схід
- Опалювальний сезон під загрозою: Нафтогаз довів Україну до енергетичної катастрофи
- Тарифи на обслуговування будинків злетіли вдвічі: українцям виставили рекордні рахунки за утримання багатоповерхівок
- Дві пенсії одразу: хто в Україні має право на подвійні виплати та як їх оформити