На 33% дорожче: де в Україні найстрімкіше зросли ціни на житло.


За звітом Національного банку України, попит на новобудови в Україні в 2024 році становив лише 20% порівняно з рівнем до війни, тоді як вторинний ринок відновився на 70%.
Програма пільгової іпотеки 'єОселя' не сприяла значній підтримці ринку новобудов, лише 4-5% угод на первинному ринку були здійснені за допомогою іпотечних кредитів. У той же час, 67,1% з 24 млрд грн виданих кредитів використали для покупки житла на вторинному ринку.
Незважаючи на низький попит, ціни на новобудови зросли. У Києві, Одесі та Дніпрі ціни за квадратний метр збільшилися на 10-14%.
Найбільше зростання цін відбулося у Кропивницькому (+33%), Рівному (+24%), Івано-Франківську, Чернівцях та Вінниці (21%).
Ціни на оренду квартир в Україні (зображення)
Ринок оренди житла показує рекордні показники. У Києві середній термін пошуку орендарів скоротився до семи днів порівняно з десятьма у 2023 році. Вперше в історії орендні ставки на однокімнатні квартири у Львові та Ужгороді перевищили київські.
Уряд має намір продовжити програму 'єОселя' у 2025 році, виділивши ще 20 млрд грн. За даними 'Укрфінжитла', планується видавати приблизно 1 млрд грн іпотечних кредитів щомісяця, пріоритет буде надаватися новобудовам.
Також нагадуємо про проблеми з продажем квартир та шахрайство: як атака на реєстри вплинула на ринок нерухомості.
Читайте также
- Цены на нефть демонстрируют наибольшее месячное падение с 2021 года
- Гонка за вплив: Россия, Китай и Индия налаживают связи с Талибаном
- Пенсия по инвалидности в Украине: ПФУ назвал необходимый стаж для выплат
- Украинцам объяснили, выплачиваются ли больничные на испытательном сроке
- Обложить с первой гривны: украинцам придется платить налоги со всех онлайн-продаж
- ПФУ завершил выплаты за апрель: куда ушли 67,4 миллиарда и что ждет пенсионеров дальше