Реформа МСЕК: сімейні лікарі отримають нові повноваження щодо встановлення інвалідності.


Уряд України прийняв рішення про велику реформу системи медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Про це повідомила журналістка Ірина Полякова у своєму аналітичному огляді.
"Необхідність реформи системи в країні чітко виявилася після скандалу з хмельницькими прокурорами-інвалідами та інших неприємних історій, які стали відомі останнім часом", - зауважує експертка.
Згідно з новими правилами, що наберуть чинності з 2025 року, оцінка функціонування людини буде проводитися в багатофункціональних лікарнях, а не в приміщеннях МСЕК. У країні планується створити приблизно 300 таких медичних закладів з рівномірним територіальним розподілом.
"Оцінювання повсякденного функціонування людини будуть проводити медичні фахівці на базі багатофункціональних лікарень, а не окремі структури в МСЕК", - пояснює Полякова.
Процедура встановлення інвалідності значно спроститься. Сімейний лікар зможе направити пацієнта на медичну оцінку без участі лікарсько-консультативної комісії. Крім того, не потрібно буде чекати 120 днів на лікарняний - оцінку можна буде пройти відразу після встановлення діагнозу.
Однією з важливих нововведень стане повна цифровізація процесу. "Усі рішення та висновки експертів будуть фіксуватися в електронній системі", - підкреслює журналістка. При цьому склад експертної команди не буде постійним, а буде формуватися індивідуально для кожного пацієнта.
З 2026 року процес оцінювання буде здійснюватися з обов'язковою відеофіксацією. Також буде створено Центр оцінки функціонального стану осіб для перевірки обґрунтованості рішень експертів та розгляду апеляцій.
Особам зі статусом довічної інвалідності будуть збережені всі права та пільги. Тим, хто потребує повторного огляду, термін продовжать на півроку. Зміни наразі не стосуються дітей з інвалідністю - для них зберігається попередня система.
Читайте також
- Путін "прикрився" Сі Цзіньпіном після слів Зеленського про парад у Москві
- Орбан та Зеленський обмінялися різкими заявами щодо євроінтеграції України
- Водіям пояснили, чим загрожує авто додавання спирту до бензину
- До 600 гривень до пенсії: хто з українців може отримувати доплату
- FT розповіла, від чого має відмовитися Україна заради миру: можливі сценарії
- Експерти б'ють на сполох: українцям пояснили, чому краще не купувати євро