Мінсоцполітики роз'яснило: як отримати субсидію за наявності боргів за комуналку.


Міністерство соціальної політики України надало пояснення щодо можливості перепризначення житлової субсидії у разі наявності заборгованості за комунальні послуги.
Житлова субсидія - це державна допомога, яка призначена для оплати комунальних послуг найбільш уразливим категоріям населення. Головна мета цієї допомоги - зменшити навантаження на сімейний бюджет під час оплати комунальних послуг, повідомляє sud.ua.
Однак, якщо сім'я, яка отримує субсидію, накопичує борги за комунальні послуги, це вважається некоректним використанням державної допомоги. Тому одним із критеріїв перепризначення субсидії є контроль за платіжною дисципліною отримувачів. У разі наявності заборгованості надання субсидії припиняється.
Проте Мінсоцполітики повідомляє, що існує можливість поступового погашення заборгованості. Для цього необхідно укласти договори про реструктуризацію боргу з постачальниками комунальних послуг.
При регулярній сплаті реструктуризованого боргу та вчасному внесенні поточних платежів, громадяни мають можливість отримати субсидію. При зверненні за субсидією необхідно надати копію договору про реструктуризацію заборгованості.
Міністерство також зазначає, що борг за комунальні послуги можна реструктуризувати на період до 60 місяців, залежно від суми заборгованості та доходів боржника.
Таким чином, українці мають можливість отримати житлову субсидію навіть у разі наявності заборгованості, дотримуючись умов реструктуризації та своєчасної оплати поточних платежів.
Також нагадаємо, як оформити субсидію переселенцям.
Читайте також
- Податкова отримає доступ до адрес та банківських рахунків: що чекає продавців онлайн-платформ
- Українську мову у навчальних закладах можуть обмежити: що пропонують
- Путіну загрожують серйозні проблеми після війни: чому Кремль боїться миру з Україною
- Перший тур президентських виборів у Румунії: лідирує ультраправий кандидат
- Нові штрафи за фари в Україні: який нюанс може коштувати водіям 510 гривень
- Відмова ПФУ у перерахунку пенсії: що потрібно знати для звернення до суду