Із завтрашнього дня — нові правила: що зміниться для всіх власників лічильників.


Українські споживачі комунальних послуг отримують дзвінки з проханням перевірити лічильники. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №440, запломбовані лічильники, термін повірки яких закінчився під час воєнного стану, залишаються дійсними протягом усього періоду воєнного стану та ще три місяці після його закінчення.
Раніше, навіть при справно працюючих лічильниках води, газу чи електрики, комунальні підприємства могли нараховувати плату за завищеними нормативами, якщо у власника житла не було документа про повірку.
Ситуація була парадоксальною. Громадяни встановлювали лічильники, заощаджуючи ресурси та сплачуючи за фактичним споживанням. Однак відсутність на руках "папірця" про перевірку ставало підставою для розрахунку комунальних платежів за нормативом, найчастіше із застосуванням завищених коефіцієнтів, - відзначають експерти галузі.
Постанова №440 захищає права споживачів під час воєнного стану. Згідно з цим документом, комунальні підприємства не мають права знімати лічильники з обліку або нараховувати плату за середньомісячним тарифом, якщо термін повірки закінчився під час воєнного стану.
Комунальні підприємства в деяких областях відтермінували повірку лічильників власною ініціативою, щоб не навантажувати мешканців.
Якщо споживач бажає провести повірку за власною ініціативою, це не заборонено - вистачає звернутися до постачальника послуг із відповідною заявкою. Проте після закінчення воєнного стану всі споживачі, у яких закінчився термін повірки, мають провести повірку протягом трьох місяців.
Раніше НАК "Нафтогаз України" назвав терміни повірки для різних класів газових лічильників.
Читайте також
- Ціни на АЗС оновили: скільки просять за бензин, дизель та автогаз
- Фінансова стриманість: чому Китай не використає держоблігації США як зброю
- США та Україна підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови
- Італія тестуватиме передові технології військового спостереження на новому літаку G550
- Уряд ухвалив важливе рішення щодо угоди про надра зі США
- Юань проти долара: нова валютна стратегія Китаю у світі тарифних воєн