$7500 на місяць: в якій країні українські айтівці заробляють найбільше.


За дослідженням DOU, українські ІТ-фахівці з досвідом 3-5 років, які працюють за кордоном, отримують зарплату в середньому на 34% вищу, ніж їхні колеги, що залишилися в Україні.
Більшість українських ІТ-фахівців за кордоном проживають в Європі - 92%, тоді як у США та Канаді працює близько 3%. Найбільше українських спеціалістів мешкає в Польщі - 39%, Іспанії - 5%, Німеччині і Румунії - по 5%, Португалії і Болгарії - по 4%, та Чехії і Словаччині - по 3%.
Понад половина айтівців, які працюють за кордоном, усе ще зберігають оформлення через український ФОП або працюють за гіг-контрактом
Цікаво, що за кордон виїжджали переважно більш досвідчені спеціалісти. Серед тих, хто переїхав, лише 8% становлять джуніори та інтерни, порівняно з 16% в Україні. Мідли також рідше переїжджали - 27% проти 34% в Україні. Найбільша частка серед тих, хто виїхав - це фахівці рівня Senior+: їх 60%, тоді як в Україні таких 45%.
Щодо заробітної плати, медіанні "чисті" зарплати фахівців за кордоном значно вищі, ніж в Україні.
Найвищу медіанну зарплату отримують ті, хто переїхав до США - $7500 на місяць. Українські ІТ-спеціалісти в Європі заробляють в середньому $3500, тоді як медіанна зарплата айтівців в Україні становить $2500.
Для досвідчених розробників (5+ років досвіду) в Європі зарплати в середньому на 8% вищі, ніж в Україні. Найкраще платять в Іспанії ($5250) і Хорватії ($5225), найнижчі медіанні зарплати - в Болгарії ($4000) і Німеччині ($4500).
Інформація з дослідження DOU свідчить, що більшість українських ІТ-спеціалістів, які працюють за кордоном, продовжують користуватися українським ФОП або працюють за гіг-контрактом. Серед країн з офіційним оформленням найбільше спостерігається в США, Канаді, Великій Британії, Польщі та Німеччині.
Читайте також
- "Володимире, зупинись!": Трамп відреагував на жорстокий обстріл Києва
- У Мін'юсті пояснили, як стягнути аліменти на утримання дитини з військовослужбовця
- Розмінування земель: в Україні запустили інформаційну кампанію для фермерів
- FT назвав неприйнятні для ЄС умови мирного плану Трампу
- США обговорюють зняття санкцій з енергоактивів Росії та "Північного потоку", - Politico
- Мінцифри запустило флагманський проект у сфері штучного інтелекту